Meditace a vůle - workshop Šumperk

02.02.2022

MEDITACE A VŮLE

Jedinečný workshop propojující jógu a psychofonetiku.

Lektorka Mgr. Eva Šrámková

(více o lektorce zde: https://www.jogajinak.cz/o-mne/)

➤ Workshop sestávající ze 3 sobotních seminářů v délce 3 hodin, na kterém se budeme učit praxi jógové meditace a to úplně od začátku a k tomu pracovat s odblokováním a posílením vůle přes nástroje psychofonetiky. *

➤ Veškeré naše vnitřní utrpení, nespokojenost, neklid, stres a nervozita, strachy, úzkosti a propady nálad, jsou důsledkem mnohého, co žije v našem duševním světě, co nás ovlivňuje, ovládá a my k tomu nemáme vědomý přístup. Bere nám to spoustu energie a síly k pravému vnímání a prožívání reality, svého života a celého světa.

➤ Ten, kdo pravidelně praktikuje jógu a věnuje se meditaci, může velmi silně vnímat, že se mu postupně daří čistit jeho vnitřní svět od myšlenek a emocí, které ho ovládaly až ke stavu, kdy si sám určuje, kterým myšlenkám a emocím dá pozornost a místo ve svém životě. Učí se postupně zažívat bytí v přítomnosti, kde nejsou žádné "bylo" a "bude" a tvoří si svoji zdravou realitu, kde je sám pánem (strůjcem) svého žití. Celý tento vnitřní proces se pak odráží v jeho vnějším životě.

➤ Mnohdy však své duševní pochody nejsme schopni ovládnout. Máme plnou hlavu myšlenek, které se nám nedaří utišit, jsme ovládání náladami, emocemi, naše tělo na nás neustále mluví přes bolesti, nepohodlí, změny v energiích a je pro nás velmi těžké si udělat perspektivu a začít či někam pokročit v meditační praxi. Jsme zaseknutí ať v určité situaci, vztahu, okolnostech nebo jen v náladě, postoji, v myšlení.

➤ Ale jsme to pouze my, kdo můžeme svůj dušení život prozkoumat a ovládnout. Jsme to my, kdo můžeme změnit svůj postoj k životu a jsme to my, kdo můžeme měnit svoji realitu jak vnitřní tak i vnější.

➤ Jak? Náš vnitřní život a s tím i spojenou realitu vnější vytváříme svým myšlením, svým postojem, svým nastavením a vnímáním světa. Tisíciletá moudrost jógy pracuje s ovládnutím mysli pomocí meditačních technik. Na mysl je napojena naše nálada a s ní související naše životní energie.

➤ V dnešní době však mnohdy jen úsilí, chtění a nadšení ke změně nestačí. Významnou roli v celém procesu hraje naše vůle, která je napůl nevědomá, spící. Vůle proces sebeuvědomění řídí a podporuje, dokáže ho však i znesnadnit nebo překazit. Meditace je forma vědomého bytí a k tomu je zapotřebí silná a zdravá vůle.

➤ Často bývá vůle oslabena bloky, které mohou být na několika úrovních. V průběhu workshopu se s těmito bloky seznámíme, budeme pracovat na rozpoznání těchto bloků každý u sebe a hledat řešení pro jejich odstranění a to pomocí nástrojů psychofonetiky.

➤ Cílem celého semináře bude naučit se techniky meditace a podpora vědomého žití pomocí práce na vůli a jejích blocích.

✓ Pro účast na seminářích není potřeba žádné předchozí zkušenosti s meditováním ani s psychofonetikou. Praxe bude vedena srozumitelně, krok za krokem a zcela svobodně. Věřím, že vám přinese do života klid, radost, energii a posune vás směrem, který pro vás bude v dané chvíli ten nejlepší.

✓ Seminář je sestaven jako 3 setkání v délce 3 hodin v sobotu jednou za 3 týdny. Jednotlivé semináře na sebe budou navazovat, ale není podmínkou je absolvovat všechna. Cena za všechny soboty (celý workshop) je 1.500 Kč.

✓ V případě, že se budete chtít zúčastnit jen některé soboty, je cena za jeden seminář 650 Kč, přednost budou mít však účastníci přihlášení na všechny tři soboty. Počet míst je omezen.

Termíny:

sobota 12.2. 9-12 hod.

sobota 5.3. 9-12 hod.

sobota 26.3. 9-12 hod.

Upozornění: pokud trpíte psychickými poruchami nebo máte potvrzenou psychiatrickou diagnózu, je nutno vaši účast na workshopu konzultovat před přihlášením s lektorkou.


Přihlášky na workshop přes email: jogajinak@seznam.cz NEBO zde:

Do zprávy uveďte jméno, příjmení, tel. kontakt a zda se přihlašujete na celý workshop či na jednotlivý termín (uveďte který).

✓ Vaši účast potvrdím obratem při přihlášení na celý workshop e-mailem dle pořadí přihlášení, v případě jednotlivých sobot dle zaplnění seminářů. Děkuji za pochopení.


Budu se těšit na společnou hlubokou práci na sobě, Eva Šrámková


* Psychofonetika je metoda sebepoznání, sebeléčení a sebeterapie, založená primárně na sebeempatii, která pracuje přes vnímání duševních pochodů v těle a jejich vědomým vyjádřením v gestu, podobně jako když herec v divadle hraje svoji roli do které vstoupí a po představení z ní vystoupí. Autorem metody je Yehuda Tagar, terapeut izraelského původu, praktikující a vyučující psychofonetiku a metodickou empatii (www.pace.sk). Více o psychofonetice také zde: https://www.jogajinak.cz/moje-prace/psychofonetika/