Reference

Na psychofonetiku


Milá Evo,
možná si na mě vzpomeneš. Byla jsem na jógovém pobytu v létě 2018 a při ukázce psychofonetiky mi "vylezl" můj problém s bratrem. Řešila jsi to se mnou a mě se ulevilo. Objevila jsem, jak naložit se svým problémem. Je to mezi mnou a bratrem lepší. Cítím se podstatně lépe.
I když to s ním nebude nikdy lehké. Ještě jednou díky. Přeji Ti krásné dny. 

klient....dne 12. března 2019

Ráda bych se s Vámi podělila o zkušenosti s psychofonetikou, pro mě do jogového pobytu s p. Šrámkovou, dosud neznámou. Když jsme končily pobyt a já měla před celou skupinou vystoupit a říct, co pro mě tyto dny znamenaly, paralyzoval mne strach, jelikož tímto trpím od dětství musela jsem nakonec celé skupině přiznat jak omezující tato emoce je a jakým způsobem mi dokáže brát to krásné v mém životě. P. Šrámková mi nabídla konzultaci u ní v Šumperku s terapií psychofonetiky. Musela jsem sebrat hodně odvahy, abych přijela, jelikož i tohle byl pro mě velký krok plný strachu. Během terapie se mi otevřelo hodně starých ran, které moje vnitřní dítě zatlačilo do podvědomí.. Po terapii jsem měla pocit, že jsem v Šumperku zanechala velký balvan ze svého srdce.. A můj strach?? 

O sedm měsíců později jsem odjela na stejné místo s jógou, jen s jinou instruktorkou a s tím, že tentokrát jsem byla v pozici přednášející a vedla jsem kreativní kroužek a meditace.. Pomáhala jsem ženám, které prožívaly něco podobného jako já.. Všichni si projdeme mnoha zkušenostmi a i když máte občas pocit, že byly bezcenné, vždy nakonec zapadnou do naší skládačky života. Já velmi děkuji že p. Šrámková a její terapie byla dílkem do mojí skládačky. Hodně úspěchu a sil v objevení svých vnitřních bolestí.. Vyplatí se je nechat vyplavat na povrch a s láskou nechat odejít, určitě jen v rukou odborníka a tím Eva Šrámková je.. Barbora

klient....dne 20. května 2018

Chci Ti poděkovat za minulou terapii. Nejenom, že jsem se po ní cítila opravdu krásně, ale i v běžném životě teď cítím změnu. Neměla jsem sice ještě možnost mluvit před velkým množstvím lidí, ale cítím daleko větší svobodu ve vyjadřování svého názoru. A hlavně si za svým názorem tak jaksi víc stojím a neříkám si, tak jak se predtím často stávalo, že teda asi nemám pravdu. Nic neřídím, nic nemám pod kontrolou, podvědomí si to dělá úplně samo a já vždycky jenom žasnu jak krásně to funguje.

Výše popsané je pouze setina z toho co ještě přijde. Dějí se úžasný, krásný změny a až přijde čas, všechno ti povím osobně. Děkuji, že jsi mi pomohla najít cestu k sobě a pomohla mi otevřít potenciál, který celý život dřímal pod pokličkou strachu.

Udělala jsi pro mě tu největší službu, kterou člověk pro druhého může udělat.

klient......dne 4.12.2018

Na skupinovou práci (workshop) s psychofonetikou


Dobrý večer, kurz mi dal že když budu dodržovat své rozhodnutí tak mám z toho dobrý pocit a nemám výčitky že neplním své rozhodnutí. Ještě k tomu podání a vysvětlení problematiky "vůle" - za mě výborný, jsem spokojen.

účastník workshopu na posílení vůle....21.1.2019

....byla jste skvělá a příjemná lektorka, odpovídala jste ochotně a srozumitelně na otázky, celý seminář byl moc příjemný a těšila jsem se na něj. Bohužel, konec a začátek roku je pro mne v práci hodně náročný, tak jsem neměla potřebu trénovat posílení vůle, zatím nebyl ani důvod k čemu, protože předsevzetí do nového roku si nedávám...nedokážu se soustředit a představit si, nemám vizualizaci. Ale věřím, že v budoucnu (již na jaře) se pustím do většího projektu, kde posílení vůle i sebevědomí budu potřebovat a ráda si vzpomenu na Vaše rady.

Také mne již napadlo, že bych Vás navštívila osobně, abychom mohly pracovat individuálně. Děkuji za oslovení a že jsem mohla být součástí Vaší práce.

účastník workshopu na posílení vůle....21.1.2019


...je pravda, že se mi seminář v myšlenkách velmi často vrací. Přemítám si, co jsme se v něm dozvěděli a hlavně co jsme prožili a také je to hodně o uvědomění si a sjednocení myšlenek sama v sobě. Snad jsem to napsala srozumitelně:-)

Mě osobně se to velmi líbilo, neměla jsem tušení, jak to bude probíhat, ale za mě to bylo srozumitelné, mělo to hlavu i patu. Nikdy bych nevěřila, že pohled na nějaký problém nebo jeho vyjádření pohybem, se mnou tak zacvičí a otevře mi oči paradoxně i ve věcech, které tam vůbec nebyly řečeny.
Co se týká podání semináře, tak to nemělo chybu. Tvůj přirozený talent komunikace je prostě parádní, tvé vnímání dané situace a vedení, ukočírování rozbouřených emocí tvých klientů je prostě plně na místě. Já to mám momentálně tak, že se mi zdá učinit nějaké rozhodnutí daleko snáz a hlavně nepřemýšlím vůbec nad tím, že bych jej neměla splnit, když jsem se přece rozhodla tak to bude :)
Chtěla jsem ti poděkovat, za možnost prožití této pro mě velmi cenné zkušenosti.

účastník workshopu na posílení vůle....17.1.2019

Workshop se mi moc líbil. Vše jsi vysvětlila srozumitelně, mohli jsme si to s tebou i vyzkoušet a případně se poptat a upřesnit si nějaké věci. Líbila se mi možnost prožití a procítění si obou mých rozhodnutí. Jasně jsem cítila rozdíl. A moc pěkné bylo představit si, popsat si a procítit si sebe jako nejlepší verzi sebe samé. Tohle jsem nikdy před tím nedělala, přišlo mi to jako skvělý nápad a cvičení. Děkuji za inspiraci.

účastník workshopu na posílení vůle....2.11.2018

Ráda bych napsala zpětnou vazbu ke čtvrtečnímu 2. setkání na téma Vůle. Druhé setkání a cvičení pro mě bylo opět velmi obohacující. Pochopila jsem, co se po nás chce, instrukce byly jasné. 

Moc se mi líbí nápad zapojit do toho i naše fyzické tělo - díky tomu si silněji uvědomíme, jak se cítíme. Dívat se na sebe soucitnýma očima - je skvělé. Ruku v ruce s tím přijde i sebeláska, pochopení sebe, sebe přijetí. Neodsuzování, neposuzování, či sebeobviňování. A čím častěji tento stav prožíváme, tím lépe:). Je to opravdu blahodárné.

Stoupnout si do role toho, kdo nebo co mě brzdí/ škodí... - bylo pro mě úplně nové a velice obohacující. Moci procítit tuto entitu, vzorec, .... a opět to i fyzickým tělem vyjádřit - skvělý nápad:).

Velmi děkuji za možnost naučit se pro mě nové věci - budu se opakovat, ale vnímám to jako velice obohacující pro můj život. Těším se na další setkání.

účastník workshopu na posílení vůle....10.11.2018

Rozhodnutí se mi podařilo dle nových dovedností doma učinit. Pro mě bylo nové a určitě přínosné při rozhodování to, že jsem se jakoby reálně posouvala do nové pozice a že jsem si představovala i verzi, že rozhodnutí neproběhne nebo proběhne jinak.

účastník workshopu na posílení vůle....4.11.2018

Přišlo mi to důležité to slyšet. Nikdy jsem si neuvědomila, že se vůle skládá z tolika kroků, které jeden bez druhého nikam nedojdou. A divila jsem se sama sobě, jak to, že i když vím a chci, jak to, že zůstávám v něčem, v čem vlastně nechci a nedělám to, co chci... To uvědomění bylo už samo o sobě důležité.

Potom samotný ten rozhodovací proces mě udivil, že jsem byla přesvědčená o něčem a nakonec jsem ucítila, že to přesvědčení pocházelo z rozumu, ale uvnitř jsem vlastně tohle vůbec nechtěla. Taky na mě vykouklo to, že jsem tam uviděla mámin život, který mě v tom rozhodování ovlivňoval. Pro mě to byla obrovská úleva přestat sama sebe tlačit někam, kde vlastně nechci a nemusím být, jak jsem si to namlouvala.

Přijde mi to úžasný nástroj pro život, sejít z rozumu do srdce a cítit pravdu pro mě a pro druhé, praktický nástroj, který budu využívat pořád a který mě ještě víc vrátí k vnímání přes tělo.

Bylo to vyvážené, informace krásně doplňovaly praktickou stránku a nejlepší na tom je to uvědomění si zevnitř, je to můj proces a já si na to přijdu.

Děkuji moc za tuhle zkušenost!!!

účastník workshopu na posílení vůle....4.11.2018

Téma "rozhodování" a práce na něm - mi dalo pocit, že bych snad dokázala postupně vyřešit svoje, delší dobu, odkládané věci. Buď pozitivně anebo negativně, ale pokud je budu brát jednu po druhé, už se k nim nebudu vracet a zbytečně si zavirovávat hlavu. Po dobu rozhodování, nakonec i po celé dny se mně myšlenky jen míhaly. Abych svoje pocity viděla jako obraz, to ne, ale dokázala jsem si je představit. Pozitivně jse se cítila jako bych povyrostla a s pocitem jako když - a zase skáču přes kaluže.

Negativním pocitem byla zlost, strkáš hlavu do písku, stejně to jednou musíš udělat, lechtání v žaludku, pusť se do toho.

Jsem ráda, že jsem na tomto sezení byla. Setřesení a vykřičení pomáhá, jenom musím najít vždycky soukromí:)

účastník workshopu na posílení vůle....9.11.2018

Váš seminář se mi moc líbil, byla tam fajn atmosféra, netlačíte na nás, nemusíme se před všemi otevřít, mluvit jen co cítíme a chceme...to se mi moc líbí. Ani jste se neptala, co od toho očekáváme, jaké máme problémy atd... super, jste člověk na pravém místě pro tuto práci. Je mi s Vámi příjemně.

účastník workshopu na posílení vůle....20.11.2018

Musím říct, že se mi velmi ulevilo. Nevím jestli je to dokončené, ale cítím se podstatně lépe jako by lehčí a rozhodnutí cvičit je pro mě najednou úplně jasné a vůbec mi nepřijde, že by mě něco táhlo zpět. Moc Ti děkuji, že mám možnost se tohoto projektu zúčastnit.

účastník workshopu na posílení vůle....25.11.2018


Na hormonální jógu

Pořádně se nehýbeme a nedýcháme. Energie neproudí a my se cítíme stále unavené a naše tělo neprodukuje. Toto jsem si uvědomila po kurzu Hormonální jógy s Evičkou Šrámkovou. Pokud čekáte lážo plážo cvičení nejlépe v leže, budete vyvedeni z omylu. Cesta bez překážek nevede nikam. Cvičení hormonální jógy zahrnuje vcelku intenzivní dechové cvičení a důslednost. Klidových poloh a meditací se ale také dočkáte, nebojte.

Chcete - li podpořit Vaše tělo v budování energetické a hormonální rovnováhy, cvičením hormonální jógy tomu jednoznačně přispějete. Slavte naše dny co nejdéle! Je zbytečné se předčasně zařadit do statistik! Žijme tak, jakoby před námi žádné limity nebyly!

Každé účastnici kurzu přeji, aby zaznamenala tak skvělé výsledky jako já! Po 4 dnech cvičení se mi po půl roce vrátila perioda, uvolnilo se mi dýchání a bloky v hrudní páteři. Cítím energii v celém těle a zlepšila se mi pleť. Všem ženám vřele doporučuji!!! Tina, 45 let


Minulý víkend jsem u kamarádky Eva Šrámková prošla výcvikem hormonální jogy. Nic jsem od toho neočekávala, vlastně jsem ani nevěděla proč to dělám. Hormonální potíže, ani menopauza se mě netýká .. prostě mě to k sobě "zavolalo"
Eva v průběhu semináře říkala, že se výsledky dostaví asi za 3 měsíce každodenního cvičení. A jak jinak, než že já je cítím od prvního dne cvičení :-D
Nikdy mě nenapadlo, jak moc je hormonální systém pro ženu důležitý. Pro dobrý pocit v těle, ale i psychickou pohodu. Odcvičit celou sestavu mi zabere asi půl hodinky. A na této půl hodince jsem se stala po pravdě řečeno "závislá" :-D A nenechám si ji ujít :-) Krátce po odcvičení sestavy cítím, jako kdyby určitý tok energie v těle, o kterém jsem netušila, že vůbec existuje 🤓 se uvedl do rovnováhy v celém těle. Výsledek je pocit živosti v těle.
Takže, i když tam předtím byla únava po celodenním strávením času na letišti, dvou letech, 5ti hodinovém přesunu lodí, změně klimatu a nevyspání .. po odcvičení sestavy nepříjemné pocity, včetně únavy odezněly.
A ten pocit klidu 😁 .. troufám si o sobě říci, že je klid již součásní mého života, ale teď zažívám ještě více klidu .. 🥰 Takže hormonální rovnováha je milé dámy velmi důležitá .. To je mé zjištění na vlastní kůži 💗Přeji všem krásný den, Kristina

Dobrý den, jmenuji se Věra Č., je mi 64 let a chci se podělit o zkušenost s hormonální jogou. Léčím se na vysoký krevní tlak a poslední dobou mi otékaly nohy. Nepomáhaly rady lékařů ani přátel. Pak jsem se dozvěděla o hormonální joze a rozhodla jsem se, že ji vyzkouším. Po tříměsíčním kurzu mi už rok nohy neotekly a cítím se velmi dobře. Děkuji paní Evě Šrámkové, která mě naučila sestavu hormonální jogy a já se tak mohu zase věnovat všem mým aktivitám. 

Dobrý den všem, byla jsem na víkendovém semináři hormonální jógy s Evou Šrámkovou v jejím studiu nad Schillerem v Šumperku a chtěla jsem vám napsat, že výuka proběhla v malé skupince (byly jsme čtyři) v pěkném prostředí a ohromně mě motivovala. Všem doporučuji ...Pěkně zdravím, Helena

Krásné odpoledne Evi :-)Byla jsem u tebe před 14 dny na lekci hormonální jógy. Moc za ně děkuji. Byly to 2 úžasné dny, kde jsem se opět hodně přiučila. Od té doby ji cvičím pravidelně (snad jen krom 1 dne:-) ) a je mi super...... Iveta

Ahoj Evo (pokud mohu zachovat tykání:-)).....
Právě jsem docvičila poprvé celou terapii, ale dost jsem i koukala do návodu, tak dýchání asi nebylo úplně ono, ale jsem ráda, že jsem se večer překonala, protože přes den nebyla příležitost...
Nechci to zakřiknout, ale možná se u mě/nás něco po kurzu pohnulo ve smyslu synkova spaní. V sobotu jsem ho šla uspávat, už byl unavený a sám si lehl a zakryl se v naší společné posteli. Netrval na tom, abych si jako vždy k němu lehla, povídala jsem mu naši každovečerní pohádku v sedě a on ležel sám a nevyžadoval mé vlasy pro usnutí (což bylo vždy o domlouvání, ať to nedělá, on to dělal naschvál a mě to rozčilovalo). Sice to mělo trošku průběh a nějakou dobu to trvalo, ale jak se zklidnil, tak jsem mu řekla, ať zkusí už usnout, že za chvíli přijdu a odešla jsem. Poslouchala jsem a fakt nic, žádný křik, nešel ke dveřím a za půl hodiny jsem tam šla dát chůvičku a spinkal krásně, šla jsem spát za mužem, což je pro nás novinka ...... Akorát od půlnoci se synek vzbudil a musela jsem už u něj zůstat, ale uklidnilo ho jen mě chytnout (a netahal) za vlasy a spal, probouzení pak sice bylo jako obvykle ještě asi dvakrát do rána, ale pro mě je úplně malý zázrak to samostatné usnutí večer a zároveň pomoc. Protože jinak s ním usnu a už nic neudělám, nejsem s mužem, nemohu si zacvičit, takto neusnu a ještě i dvě hodiny mohu něco udělat pro sebe a mám z toho radost:-)Tak se omlouvám za dlouhý popis, stručněji jsem to neuměla sdělit.

....i takto může hormonální jóga pomoci:)

Hormonální jóga....Jinak za sebe musím říct, že to opravdu funguje. V srpnu jsem zařadila cvičení na ráno před prací, pak ještě krátkou procházku a cítila jsem se báječně. Tak uvidíme, koncem října budu moudřejší. Jinak kudy chodím tudy chválím jak jógu tak terapie. Jsem mnohem vyrovnanější a klidnější. Moc děkuji :) 

Ahoj tady je Sarka, nevím jestli si na mně vzpomináš, mám štítnou žlázu hyper funkční. Dnes jsem byla na vysledcích štítné žlázy a jsem stále bez léků na dalšího půl roku. Výsledky se prokázaly super, jsem ráda. Hormonalní jógu cvičím týden v kuse a další týden necvičím. Osvědčilo se mi to tak a jsem ráda. Zatím jsem bez tablet. Děkuji:)

Ahoj Evičko, cvičím poctivě od kurzu HJ a už spím celou noc bez probuzení! Cítím na sobě výsledky. Děkuji. Alena M.

Ještě jednou pro dnešní den Ahoj, mám v sobě stále pocit, že jsem dostatečně ve finále kurzu nevyjádřila jak moc mě kurz bavil. Tak alespoň takto, děkuji, děkuji děkuji, byli to pouhé dva dny a cítím se skvěle, tak nějak jinak než po jiných kurzech :) Neřekla bych že by mě hormonální joga mohla tak nadchnout, ale opak je pravdou, mám v sobě úžasný pocit a těším se na zítřek až se tomu postavím sama, bude to sranda. Určitě se na tom podíleli i lidé kteří byli přítomni a jsem za to ráda. Tak, a teď už je to komplexní. Přeji hezký večer. 

Doporučuji všem ženám které chtějí něco pro sebe udělat. Já jsem si krásné upravila cyklus MS i bolesti. Lektorka je moc příjemná. Vše nám trpělivě a podrobně vysvětlila. Škoda je, že opakovací kurz už skončil. Byla to pro mě velmi přínosná setkání na které jsem se každý týden těšila. Zdenka

Hormonalni jogu bych urcite doporucila. Ja jsem sla na kurz hormonalni jogy s tim, ze to proste zkusim. Po vysazeni antikoncepce jsem vice jak pul roku nemenstruovala, mela jsem vysokou hladinu testosteronu a minimalni sanci na otehotneni. Doktor doporucoval hormonalni lecbu, kterou jsem zatim nechtela podstoupit. Na kurzu hormonalni jogy u pani Evy Šrámkové jsem byla na konci ledna. Prostředí kurzu, jeho atmosfera, pusobeni lektora, to vsechno bylo velice prijemne. 21. 2. jsem zacala slabe spinit. A nyni (16.5.) jsem jiz ve 12.tt 🙂 🤰🏼. Takze u me joga predcila ocekavani a jsem moc spokojena. Radka

Ahoj Evi, ráda bych ti ještě jednou moc poděkovala za minulý víkend. Musím se přiznat, že jsem nejprve moc nevěřila tomu, že nás celou sestavu skutečně naučíš tak, abychom ji pak zvládly správně zacvičit i samy doma. Zatím cvičím poctivě každý den a jsem příjemně překvapena, že jsem se ji opravdu naučila. :-) Po cvičení se vždy cítím báječně a pevně věřím, že se dostaví i další pozitivní výsledky, které s hormonální jógou souvisí. 

20.9.2019 J.

Na jógový pobyt a psychofonetiku

16.10.2017

Milá Evičko, děkuji moc za fotky, je to milá vzpomínka. Víkend s Tebou stále doznívá, bylo to moc fajn. Prodloužený víkend pod názvem Joga a sebepoznání byl velmi inspirativní, líbilo se mi propojení teorie o čakrách, s tvořivým workshopem a cvičením jogy. Velmi zajímavá byla ochutnávka psychofonetiky. Měj se moc pěkně a zdravím všechny Tvoje jogínky, které byly s námi. Iveta F.

15.10.2017

Krásný večer Evi🌸, píšu až teď, jelikož jsem to chtěla nechat sednout........Moc děkuji za pomoc a nahlédnuti na situaci z jiného úhlu... Jsem ráda, že jsem tě potkala..Měj se krásně a budu se těšit naviděnou 🍀

14.10.2017

Moc děkuji za fotky, které mi připomněly krásný pobyt, milou atmosféru a hlavně děvčata, která jsem díky semináři poznala. Seminář jsi měla skvěle připravený a mě osobně hodně dal. Nejvíce mě zaujala dopolední práce na čakrách. A dále pak má oblíbená JOGA NIDRA. Díky ní jsem se naučila vědomě a hluboce relaxovat a také mít příležitost být chvíli sama se sebou. Ještě jednou moc děkuji. Pěkný večer. Marta.

12.10.2017

Ahoj Evi, daří se mi dobře. Je to krásný pocit jak se to vše ukládá. Měj se moc hezky. Ať se Ti daří a věřím, že se ještě potkáme. Ewa O.

11.10.2017

Ahoj Evi, děkuji za krásné fotky, které jsou milým připomenutím společně strávených dní. Jógový pobyt byl pro mě celým svým obsahem velmi obohacující. Vnímala jsem jej jako příležitost k očistě, odpočinku a relaxaci, ale také jako otevření cesty k obohacení se o prožitky s novými lidmi, načerpání energie a nových informací. Veškeré aktivity se velmi smysluplně doplňovaly a poskytly mi nejen příjemné prožitky při cvičení jógy, ale také gastronomické zážitky, radost z tvoření a pobytu v přírodě, poučení, prozření a pohlazení duše. Děkuji za vše a již nyní se těším na další jógový pobyt. Přeji krásné dny. Se srdečným pozdravem Bohdana

10.10.2017

Evičko, moc děkuji za fotky, vrátily mně vzpomínky na hezky prožité chvíle. Celý pobyt se mi velice líbil. Příjemné bylo ranní běhání bosky v trávě i rozcvička pod modrou oblohou s krásným výhledem. Nabyla jsem přesvědčení, že i strava bez masa může být chutná. Zaujal mě seminář, týkající se čaker, fajn bylo malování i cvičení, bylo pro mě velice inspirativní sdílení a vedlo mě to k zamyšlení, jak se stát vyrovnanější a spokojenější. Byla jsem velice překvapená, že jsem se cítila tak dobře s lidmi, které jsem neznala. I volný čas, který jsme společně strávily buď výletem nebo zpěvem za doprovovu kytary, na kterou Bohdanka hrála, či povídáním u sklenky vína nebo čaje byl příjemný. Ještě jednou díky Dana


Na lekce jógy


Čau Evko, chtěl jsem ti poděkovat. Jsem na tu jógu ani jít nechtěl, ale pak jsem si řekl, buď to s těma zádama půjde nebo odejdu. Od čtvrtku je to výrazně lepší. Díky R.

Dobrý večer, ještě jednou děkuji za páteční jógu nidru. Bylo to perfektní. Musím víc trénovat to oproštění se od ruchu, vedle mě spala paní a neuměla jsem to odbourat, asi to dělá ten dech spícího mimo pokyny :D ..ale i tak to byl opět nevšední zážitek, přeci jen jsem se do nějaké hloubky dostala, hlavně jsem se nějak napojila na ten tón z té mísy. A teprve dneska ráno jsem si uvědomila, že jsem Vám ji pak vzala do ruk asi bez zeptání. Úplně mě fascinovala. Já vůbec netuším, jak se to stalo, asi jsem byla nějak mimo nebo fakt nevím. Není to u mě opravdu ani trochu normální :D ..tak se moc omlouvám..... mějte se Bára K. 

odp.: "mísa" (tibetská mísa) to určitě přežije:)

Dobrý den, včera to bylo perfektní, moc děkuji i za kamarádku! Byla nadmíru spokojena, cvičení se jí libilo. A mně se líbí moc, a protože mám předplacených jen 10 lekcí, prosím, můžete-li, zrovna si mě napište na dalších 10 :-). Srdečně zdravím, M.Z.

Evičko, se sestavením cvičební hodiny jsem spokojená, vyhovuje mi. Líbí se mi , že obsahuje od relaxace přes spinálky, asány i dýchání. Vůbec by mi nevadilo, kdybych si mohla více ¨,,máknout", možná jedna asána navíc by byla fajn. Přeji Ti hezký večer D.