LEKTOŘI

Alena Dittrichová

DYNAMICKÉ PLYNUTÍ ASÁN 8,40 - 9,40 hod. (tělocvična)

Lektorka jógy působící v Šumvaldu, Uničově a okolí. Organizátorka každoročního festivalu jógy "Jarní příval energie" v Šumvaldu a dalším mnoha jógových akcí a pobytů. Živá, úžasná žena, plná elánu a nadšení, která vás na festivalu dostane formy hned ráno jógovou rozcvičkou v trochu dynamičtějším tempu:)

Bohdana Šilarová

MUZIKOTERAPIE 13,00 - 14,20 hod. (tělocvična)

MANTRA JÓGA 15,00 - 16,00 hod. (jídelna)

Pracuje jako dětská psycholožka se zaměřením na potížemi související se vzděláváním (poruchy učení, logopedické vady apod.). Jako absolventka kurzů celostní muzikoterapie, má možnost obohatit svou práci také o tuto oblast.

Muzikoterapeutická relaxace využívá zvuky v přirozeném ladění, souznící s přírodou, s buňkami lidského těla a s celým vesmírem. Relaxace pomáhá zklidnit tělo i mysl, načerpat pozitivní energii. V jejím průběhu dochází k harmonizaci a energetizaci celého organismu, k celkovému uvolnění. Kromě intuitivního zpěvu využívá i netradiční hudební nástroje s přirozeným laděním, bohaté na alikvótní tóny (didgeridoo, tibetské mísy, šamanský buben, salašnická fujara, brumle, ústní harfa a jiné). Při muzikoterapii není třeba se o nic snažit, jen být a naslouchat...

Michal Hanák a Zorka Uhrová

PÁROVÁ AKROBACIE - JÓGA 14,30 -16,00 hod. (tělocvična)

Michal Hanák, sympaťák žijící ve Šternberku. Jeho profesí je vývoj informačních systémů. Dle jeho slov se dost času věnuje práci na zahradě, pobytu v přírodě, jízdě na kole, cvičení tai-cchi, cchi-kungu, jógy,... a to právě pro zachování vnitřní rovnováhy.

Acro-jóga ho v posledních letech velmi zaujala a to nejen proto, že v sobě spojuje to, co ho hodně baví. Několik let zajišťuje v Olomouci pravidelná setkání acro-jógy, kam má možnost přijít, ochutnat si ji a zacvičit, každý.

Zorka Uhrová o sobě a acro-józe: "Svůj věk nepovažuji za podstatnou veličinu ve vztahu k acro-józe. Za podstatné považuji to, že mi acro-jóga přináší radost z pohybu těla, rovnováhu s duší a princip překonánávání nevěřící mysli. Duše jásá radostí, že tělo se sebou dokáže udělat věci, které mysl nestíhá chápat. Příjemným produktem acro-jógy je protažené a zároveň zdravě posílené tělo."

Markéta Minářová

BACHOVY ESENCE 10,00 - 11,00 hod. (jídelna)

Markéta Minářová: "Pracuji v malé lékárně v Novém Malíně. Setkávám se s lidmi, kteří chtějí nebo potřebují akutně léky, ale i s lidmi, kteří hledají jiné přístupy, než jsou chemická léčiva. Snažím se jim zprostředkovat náhled na jejich stav. Velkým pomocníkem jsou mi homeopatika, Bachovy esence, Schusslerovy minerály, čínské byliny nebo přírodní výtažky. Nestačí pouze posilovat tělo, ale především změnit přístup k životu. Každá nemoc je zpráva našeho těla, jakýsi poplach, volání o pomoc. Aby se člověk naladil sám na sebe a začal vnímat poselství svých nemocí, potřebuje bezpečný prostor a klid. A proto se snažím, aby lidé u mě v lékárně našli pocit bezpečí a důvěry. ̈

Co to jsou Bachovy esence? Je to 38 květových koncentrátů, které na jemné rovině odstraňují duševní napětí, čímž vnáší do našich životů harmonii a vyrovnanost. Pracují s negativními emocemi a přeměňují je na pozitivní postoje. Pomáhají uvolnit zablokovanou životní energii a uvádějí ji opět do pohybu. Tyto esence objevil začátkem 20. století skotský lékař Edward Bach. Dr. Bach poznával souvislosti mezi náladou člověka a jeho nemocí, mezi disharmonií v duši a jejím projevem na těle v podobě nemoci. Pozorování lidí, jejich projevů a chování, ho vedlo k tomu, že hledal rostliny, které by svými energetickými vibracemi odpovídaly lidským náladám a reakcím a působením své energie byly schopné tyto nálady a stavy korigovat. V rostlinách viděl sílu, kterou příroda poskytuje lidem, aby žili v harmonii se svým já a tím pádemi se svým okolím.

Stav mysli je vodítkem pro výběr jedné či více z esencí. Bachovy kapky dokážou po určité době užíváni změnit úhel pohledu člověka a díky tomu se na nemoc podívat z jiné strany.

Michaela Šabo

PORT DE BRAS 9,50 - 10,50 hod. (tělocvična)

Port de Bras.......Pokud tento druh cvičení ještě neznáte, jsem ráda, že ho právě budete mít možnost vyzkoušet na festivalu. Jde o cvičení typu Body & Mind, které vede k uvolnění mysli i těla. Atmosféru dotváří netradiční relaxační hudba. Port de bras vychází z pohybů klasického i moderního tance, plynulé sekvence pohybů protahují zkrácené svaly, uvolňují i mobilizují páteř a kloubní spojení, zlepšují koordinaci, zdokonalují pohybové stereotypy a pozitivně ovlivňují estetiku a ladnost pohybů celého těla. Plnohodnotně cvičit dokáží nejen pokročilí, ale i začátečníci, nejen ženy, ale i muži a není potřeba žádná předchozí taneční nebo pohybová průprava. Vždy jste chtěli zažít krásný pocit z tance, splynutí s hudbou a o něco lépe poznat své tělo? Port de bras Vám to umožní. A když k tomuto všemu přidáte krásnou a sympatickou lektorku, která je tělem i duší tanečnice? Máte se na co těšit. Michaela se nevěnuje pouze Port de Bras, ale je především další z tanečnic a trenérkou skupiny Folí de la Fúl, která kromě street dance ovládá i spoustu jiných stylů, kterými jsou například scénický tanec, latinsko-americké tance nebo jóga.

Lenka Zimáčková

HATHA JÓGA 16,10 - 17,30 hod. (tělocvična)

Skvělá lektorka, specialistka na tělo a práci s tělem, o sobě velmi skromně napsala: "cvičim dvacet let, dělám fyzio, cvičím hatha jógu ... pořádám víkendové pobyty ... studovala jsem mimo jiné dva roky u indického učitele... " Pravdou je, že vede jógové kurzy v Šumperku s širokou klientelou, je skvělou fyzioterapeutkou profesionálem ve svém oboru, stále doplňuje své dovednosti a znalosti  a své práci opravdu rozumí. Však se přijďte přesvědčit na vlastní oči na poslední lekci v tělocvičně  na YOGA HARMONY FESTIVALU:)

Mgr. Eva Šrámková

PSYCHOFONETIKA 8,40 - 9,40 hod. (jídelna)

HORMONÁLNÍ JÓGA 13,00 - 14,30 hod. (jídelna)

MANTRA JÓGA 15,00 - 16,00 hod. (jídelna)


Instruktorka jógy II. třídy, certifikovaná lektorka Hormonální jógové terapie pro ženy dle Dinah Rodrigues a poradce osobního rozvoje a metodické empatie.

Jógu pravidelně praktikuje od roku 2006. Od roku 2014 vede v Šumperku pravidelné lekce hatha jógy a od roku 2016 lekce hormonální jógy. V roce 2017 založila v Šumperku Centrum hormonální jógové terapie a Psychofonetiky, kde individuálně vyučuje hormonální jógu a poskytuje psychofonetické poradenství a terapie. Pořádá workshopy seberozvoje a jógové pobyty spojené s psychofonetikou a seberozvojem. Více o lektorce na:

https://www.jogajinak.cz/o-mne/

Na festivalu s ní ochutnáte nástroje psychofonetiky na workshopu "vědomého vstávání" aneb jak můžeme zachytit náladu svého dne již v jeho počátku. Pomocí vědomého vnímání v těle, vyjádření zkušenosti v gestu a možnosti si od zkušenosti odstoupit, si můžeme splnit naše přání, jak bychom chtěli zahájit a prožít svůj den. Přijďte si tuto vědomou zkušenost zažít na vlastní kůži od 8,40-9,40 hodin v jídelně.

Jako certifikovaná lektorka hormonální jógové terapie pro ženy si od 13,00-14,30 hodin připravila povídání o hormonální józe pro ženy, o jejich účincích, pro koho je vhodná, ale i o jejích kontraindikacích. Na semináři si budete moci vyzkoušet některé z technik pro aktivaci a harmonizaci hormonálních žláz, antistresových a zklidňujících cviků této úžasné metody, jejíž autorkou je Dinah Rodrigues, které je lektorka přímou žákyní.

A protože je lektorka milovnicí manter a jejich zpěvu, můžete se přijít uvolnit a ponořit do mantra jógy, kdy rozezvučíme a uvolníme nejen naši hrdelní čakru, ale i všechna naše těla (nejen to fyzické). Lekci povede společně s Bohdanou Šilarovou od 15,00-16,00 hodin v jídelně.

Michal Stratil

ČCHI - KUNG (ČCHI GONG) 11,00 - 12,30 hodin (tělocvična)

Přibližně 30 let se věnuje cvičení bojových umění, z toho 25 let praktikuje čínské styly. Z počátku především styl severního Šaolinu. Postupně přešel na vnitřní styly jako je Taichi nebo Bagua. Čchi gong je integrální součástí těchto systémů a slouží zde jako způsob posílení techniky a celkové bojové a mentální odolnosti adepta. Čchi gongu se dnes hojně využívá k posílení celkového zdraví. Velmi dobře se tato cvičení kombinují s jógou, nebo se dají využít jako kompenzační doplněk pro sportovce. 

Mgr. Jitka Čulíková

PRANÁJÁMA, RELAXACE, MEDITACE 11,10 - 12,20 hod. (jídelna)

"Zasej myšlenku a sklidíš čin, zasej čin a sklidíš zvyk, zasej zvyk a sklidíš charakter, zasej charakter a sklidíš osud."

(indické přísloví)

Jógu studuje přibližně 14 let, 12 let vede lekce jógy. Na dráhu učitelky jógy se několik let připravovala pod vedením indického učitele, včetně intenzivního měsíčního studia v Haridwaru v Indii. Absolvovala II. stupeň instruktor jógy v OM YOGA STUDIO Praha a další rozšiřující workshopy a semináře v rámci III. stupně. Studium jógy chápe jako probíhající proces, který nikdy nekončí.