LEKTOŘI

Alena Dittrichová

DYNAMICKÉ PLYNUTÍ ASÁN 8,40 - 9,40 hod. (tělocvična)

Lektorka jógy působící v Šumvaldu, Uničově a okolí. Organizátorka každoročního festivalu jógy "Jarní příval energie" v Šumvaldu a dalším mnoha jógových akcí a pobytů. Živá, úžasná žena, plná elánu a nadšení, která vás na festivalu dostane formy hned ráno jógovou rozcvičkou v trochu dynamičtějším tempu:)

Bohdana Šilarová

MUZIKOTERAPIE 13,00 - 14,20 hod. (tělocvična)

MANTRA JÓGA 15,00 - 16,00 hod. (jídelna)

Pracuje jako dětská psycholožka se zaměřením na potížemi související se vzděláváním (poruchy učení, logopedické vady apod.). Jako absolventka kurzů celostní muzikoterapie, má možnost obohatit svou práci také o tuto oblast.

Muzikoterapeutická relaxace využívá zvuky v přirozeném ladění, souznící s přírodou, s buňkami lidského těla a s celým vesmírem. Relaxace pomáhá zklidnit tělo i mysl, načerpat pozitivní energii. V jejím průběhu dochází k harmonizaci a energetizaci celého organismu, k celkovému uvolnění. Kromě intuitivního zpěvu využívá i netradiční hudební nástroje s přirozeným laděním, bohaté na alikvótní tóny (didgeridoo, tibetské mísy, šamanský buben, salašnická fujara, brumle, ústní harfa a jiné). Při muzikoterapii není třeba se o nic snažit, jen být a naslouchat...

Michal Hanák a Zorka Uhrová

PÁROVÁ AKROBACIE - JÓGA 14,30 -16,00 hod. (tělocvična)

Michal Hanák, sympaťák žijící ve Šternberku. Jeho profesí je vývoj informačních systémů. Dle jeho slov se dost času věnuje práci na zahradě, pobytu v přírodě, jízdě na kole, cvičení tai-cchi, cchi-kungu, jógy,... a to právě pro zachování vnitřní rovnováhy.

Acro-jóga ho v posledních letech velmi zaujala a to nejen proto, že v sobě spojuje to, co ho hodně baví. Několik let zajišťuje v Olomouci pravidelná setkání acro-jógy, kam má možnost přijít, ochutnat si ji a zacvičit, každý.

Zorka Uhrová o sobě a acro-józe: "Svůj věk nepovažuji za podstatnou veličinu ve vztahu k acro-józe. Za podstatné považuji to, že mi acro-jóga přináší radost z pohybu těla, rovnováhu s duší a princip překonánávání nevěřící mysli. Duše jásá radostí, že tělo se sebou dokáže udělat věci, které mysl nestíhá chápat. Příjemným produktem acro-jógy je protažené a zároveň zdravě posílené tělo."

Markéta Minářová

BACHOVY ESENCE 10,00 - 11,00 hod. (jídelna)

Markéta Minářová: "Pracuji v malé lékárně v Novém Malíně. Setkávám se s lidmi, kteří chtějí nebo potřebují akutně léky, ale i s lidmi, kteří hledají jiné přístupy, než jsou chemická léčiva. Snažím se jim zprostředkovat náhled na jejich stav. Velkým pomocníkem jsou mi homeopatika, Bachovy esence, Schusslerovy minerály, čínské byliny nebo přírodní výtažky. Nestačí pouze posilovat tělo, ale především změnit přístup k životu. Každá nemoc je zpráva našeho těla, jakýsi poplach, volání o pomoc. Aby se člověk naladil sám na sebe a začal vnímat poselství svých nemocí, potřebuje bezpečný prostor a klid. A proto se snažím, aby lidé u mě v lékárně našli pocit bezpečí a důvěry. ̈

Co to jsou Bachovy esence? Je to 38 květových koncentrátů, které na jemné rovině odstraňují duševní napětí, čímž vnáší do našich životů harmonii a vyrovnanost. Pracují s negativními emocemi a přeměňují je na pozitivní postoje. Pomáhají uvolnit zablokovanou životní energii a uvádějí ji opět do pohybu. Tyto esence objevil začátkem 20. století skotský lékař Edward Bach. Dr. Bach poznával souvislosti mezi náladou člověka a jeho nemocí, mezi disharmonií v duši a jejím projevem na těle v podobě nemoci. Pozorování lidí, jejich projevů a chování, ho vedlo k tomu, že hledal rostliny, které by svými energetickými vibracemi odpovídaly lidským náladám a reakcím a působením své energie byly schopné tyto nálady a stavy korigovat. V rostlinách viděl sílu, kterou příroda poskytuje lidem, aby žili v harmonii se svým já a tím pádemi se svým okolím.

Stav mysli je vodítkem pro výběr jedné či více z esencí. Bachovy kapky dokážou po určité době užíváni změnit úhel pohledu člověka a díky tomu se na nemoc podívat z jiné strany.

Michaela Šabo

PORT DE BRAS 9,50 - 10,50 hod. (tělocvična)

Port de Bras.......Pokud tento druh cvičení ještě neznáte, jsem ráda, že ho právě budete mít možnost vyzkoušet na festivalu. Jde o cvičení typu Body & Mind, které vede k uvolnění mysli i těla. Atmosféru dotváří netradiční relaxační hudba. Port de bras vychází z pohybů klasického i moderního tance, plynulé sekvence pohybů protahují zkrácené svaly, uvolňují i mobilizují páteř a kloubní spojení, zlepšují koordinaci, zdokonalují pohybové stereotypy a pozitivně ovlivňují estetiku a ladnost pohybů celého těla. Plnohodnotně cvičit dokáží nejen pokročilí, ale i začátečníci, nejen ženy, ale i muži a není potřeba žádná předchozí taneční nebo pohybová průprava. Vždy jste chtěli zažít krásný pocit z tance, splynutí s hudbou a o něco lépe poznat své tělo? Port de bras Vám to umožní. A když k tomuto všemu přidáte krásnou a sympatickou lektorku, která je tělem i duší tanečnice? Máte se na co těšit. Michaela se nevěnuje pouze Port de Bras, ale je především další z tanečnic a trenérkou skupiny Folí de la Fúl, která kromě street dance ovládá i spoustu jiných stylů, kterými jsou například scénický tanec, latinsko-americké tance nebo jóga.

Lenka Zimáčková

HATHA JÓGA 16,10 - 17,30 hod. (tělocvična)

Skvělá lektorka, specialistka na tělo a práci s tělem, o sobě velmi skromně napsala: "cvičim dvacet let, dělám fyzio, cvičím hatha jógu ... pořádám víkendové pobyty ... studovala jsem mimo jiné dva roky u indického učitele... " Pravdou je, že vede jógové kurzy v Šumperku s širokou klientelou, je skvělou fyzioterapeutkou profesionálem ve svém oboru, stále doplňuje své dovednosti a znalosti  a své práci opravdu rozumí. Však se přijďte přesvědčit na vlastní oči na poslední lekci v tělocvičně  na YOGA HARMONY FESTIVALU:)